En Son Dekorasyon Trendi: Beton Kaplama


Beton Kaplama Sistemleri dekorasyon dünyasında baskınlık kurmaya başladı. Bu yazımızda bu beton türünden, nerede ve nasıl kullanıldığından ve avantajlarından söz edeceğiz.

Son yıllarda beton kaplamalar dekorasyon dünyasında son derece popüler hale geldi. Fakat henüz en ihtişamlı noktasına erişmiş değil. Dekorasyon ve iç mimari uzmanları bu ürünün ilerleyen yıllarda daha da fazla tercih edileceğini ön görüyor.

Bu beton türünün güçlü, çok yönlü ve karakterli bir tür olduğunu söyleyebiliriz ve bunlar beton kaplama sisteminin harika özelliklerinden yalnızca bazıları. Tabii dekorasyon tamamen zevk meselesi olduğu için beton görünümlü kaplamaların neden bu kadar popüler olduğunu anlayamayanlar da olabilir.

Bugünkü yazımızda dekorasyon dünyasında rüzgârlar estiren beton görünüm trendinden, avantajlarından ve nasıl kullanabileceğinizden söz edeceğiz.

Beton kaplamalar yaratıcılığınızı yansıtabileceğiniz boş bir kanvas gibidir.

Beton Kaplama Nedir?

Güçlü yapısı, karakteri, çok yönlülüğü ve düşük maliyeti sayesinde iç tasarım dünyasında oldukça popülerlik kazanan bir inşaat materyalidir.

Polimer ve renk pigmentlerinin birleşiminden oluşan bir cephe kaplama materyalidir.

Bu yapısı itibarıyla hemen hemen her yüzeyi kaplamaya elverişlidir: çimento betonu, taş tahta, kaldırım taşı, metal, mermer, plastik, çimento…

En çok öne çıkan özelliklerinden biri her yüzeye kolaylıkla yapışabilmesidir.

Ayrıca, yalnızca zeminlerde kullanılmak için tasarlanmamıştır. Concretta kaplı duvarlara da rastlamanız mümkün.

En harika özelliklerinden bir diğeri de karakterli yapısı ve çağdaş, modern ve minimalist tarzlara uyum sağlamasıdır.

Daha da önemlisi ahşap ya da cam gibi geleneksel öğelerle ya da hasır, rattan gibi doğal liflerle kullanıldığında ortama hoş bir denge kazandıracaktır.

Beton Kaplama Kullanmanın Avantajları...

Beton kaplamanın çok fazla avantajı vardır fakat özellikle aşağıdakileri ön plana çıkarmak istiyoruz:

Öncelikle yukarıda da söz ettiğimiz gibi bu çok yönlü materyal hem duvarlarda hem de zeminde tercih edilebilir. Eşsiz görünümü ile kullanıldığı odaya bir tarz katar. Ayrıca karolar yerine tek bir bütün halinde olduğu için temizlemesi ve bakımı oldukça kolaydır.
Su geçirmez ve kaymaz olduğu için son derece güvenlidir.
Diğer bir avantajı da döşenmesinin çok kolay olmasıdır. 2-3 milimetrelik yapısıyla evinize herhangi bir zarar vermez. Bunun yanı sıra, Concretta uygulamadan evvel önceden kullandığınız zemini sökmeniz de gerekmez.

Beton Kaplama Nerelerde Kullanılmalı?

Uygulaması kolay olduğu için hem duvarlarda hem de zeminde kullanılabilir.

Kullanıldığı odaya endüstriyel bir atmosfer katar. Fakat bu materyali doğru aksesuarlarla eşleştirdiğinizden emin olmanız gerekir. Yoksa soğuk ve itici bir ortam yaratabilirsiniz.

Örneğin dekorasyon dünyasında, beton kaplamalar genellikle tropik tarzlarla eşleştirilir. Bu uyum beton ve parlak yeşil, sarı ve pembenin oluşturduğu kontrasttan ortaya çıkar.

Beton kaplamanın en çok tercih edildiği alanlardan biri banyodur.
Zira su geçirmez bir materyal olduğu için banyoda rutubet oluşumunun önüne geçilmiş olur.

Oldukça yenilikçi olan bu materyal dekorasyon anlamında çok fazla seçenek sunuyor.

Ayrıca, ham olmasına ve bitmemiş bir görünümü olmasına rağmen odanıza doğal ve organik bir hava katıyor.

Dahası, tek parça, pürüzsüz ve birleşim noktaları olmayan yüzeyiyle özellikle temizlik konusunda oldukça büyük bir avantaj sağlıyor.

Concretta Beton Kaplama çok güçlü ve dayanıklı bir materyal olduğu için yapısını yıllar boyunca sağlam bir şekilde koruyacaktır.

CONCRETTA DESİGN

Duvar & Zemin Kaplamaları

CONCRETTA PANEL 

Beton Panel

CONCRETTA OXİDO

Pas Serisi

CONCRETTA ULTİMA

Endüstriyel  Zemin Kaplamaları

Mobirise web maker - Click now