Minimalizm...


Beton Tasarımlar günümüzde özellikle avrupada son derece moda olmaya başlamış bir akım durumunda. Birçok tasarımcı ve mimar projelerinde oldukça fazla bu beton konseptine yer vermektedir. Betonun en saf ve doğal halinin tercih edildiği bu tasarımlarda amaç sadeliği korumak strüktürü saklamadan aksine öne çıkaran bir yaklaşımdır. Gri renk tonlarının da popüler olduğu son yıllarda bu tonların kullanıldığı türlü türlü aksesuarlar ve objeler evlerin ve ofislerin tasarımlarında ana malzemeleri haline geldi. Minimalizm akımına da uyum gösteren bu tasarımlar belki bu yüzden de çok tercih edilir oldu.

Peki Minimalizm nedir?
En basit haliyle minimalizm daha az eşyaya sahip olmaktır, ama aslında bundan çok daha fazlası. En ilginç bakış açılarından birisi belki de şudur, Sahip olduğumuz ve en değer verdiğimiz şeyleri çevremizde öne çıkarmak için, dikkatimizi dağıtacak gereksiz diğer her şeyden kurtulmaktır. Her gün maruz kaldığımız reklam sayısı 5.000 civarında ve bu reklamlar bizim dikkatimizi, ilgimizi çekmek için sürekli bir saldırı halinde beynimizin içine girmeye çalışmaktalar. Minimalizm bütün bu dikkat dağıtıcı iletişim çabalarını reddedebilmek ve kendi elinde değer verdiğiniz az miktardaki varlıklara odaklanabilmektir de. Sanılanın aksine minimalizm sadece yalınlıktan hoşlanan insanların değil son derece canlı ve kalabalık olmayı seven insanların da izleyebileceği bir yol ve herkese hitap etmekte. Fransızca kökenli minimum kelimesinden türemiş olan minimalizm “ bir şey için gerekli en az” şeklinde tanımlanmakta. Neyin az olması gerektiği ise işin felsefi kısmı aslında. Fazla ve lüzumsuz eşyalar edinmeyin. “Bir gün kullanırım ya. ” dediğiniz hiçbir şeyi kullanmadınız ve bir şeylerin çok görünmesi güzel görünmesi değildir. Örneğin yatak odasında minimalist dekorasyon için nötr renklerin hakim olduğu yalın ve modern mobilyalar ve duvar boyaları kullanabilirsiniz. Sağlıklı bir uyku için dinlendirici bir dekorasyonunuz yani boşluklu, geniş ve gerektiği kadar eşyanız olması yeterlidir. Açık gri tonlarında bir duvar, aşırı büyük olmayan bir yatak, beyaz parlak bir dolap, tek koyu renkli bir halı ile minimalist bir yatak odasına sahip olabilirsiniz.

Beton, günümüzün popüler trendlerinden olan ekoloji dostu olmaya ve doğal yaşama gönderme yapmanın yanIsıra, iç mekan ve dış mekanlar için sağlam ve fonksiyonel bir eleman olmaktadır.

Minimalist dekorasyon nasıl olmalı?
Dekorasyon herkes için farklıdır, bizim için ise iyi düşünülmüş, pratik ve güzel gözüken her şey iyi bir dekorasyondur. Aslında betonun dahil olduğu tasarımlar daha çok tercihimiz tabii. Başlangıçta ne yapmanız gerektiğini bilemiyor olabilirsiniz, belki de yaşam tarzınız olacak bir adım bu ama minimalist dekorasyon ile kendinizi çok daha iyi hissedeceğiniz kesin.

CONCRETTA DESİGN

Duvar & Zemin Kaplamaları

CONCRETTA PANEL 

Beton Panel

CONCRETTA OXİDO

Pas Serisi

CONCRETTA ULTİMA

Endüstriyel  Zemin Kaplamaları

Develop a web page with Mobirise